Bu Site Avon Resmi Web Sitesi Değildir.
Sık Sorulan Sorular

1) Nasıl satış temsilcisi olabilirim?
18 yaşını doldurmuş herkes satış temsilcisi olabilir. Satış temsilcisi olmak tamamen ücretsizdir. Formu doldurarak çok kısa sürede satış temsilcisi olabilirsiniz.

2) Satış temsilcisi olmanın avantajları nedir?
Satış temsilcisi olmuş biri avon ürünlerine katalog fiyatından yaklaşık %33 daha az ödeyerek sahip olur.Yani üye olup kendisi için alışveriş yaptığında hem daha ucuza ürün almış  hem de satış yaparak ürün başına yaklaşık %33 kâr etmiş olur.

3) Siparişlerimde kargo bedeli ödüyor muyum?
Temsilci fiyatı üzerinde 95,00 TL altındaki siparişleriniz için 9,50 TL kargo bedeli ödenmektedir. 95,00 TL ile 300,00 TL aralığına 1,50 TL kargo bedeli, 300,00 TL ve üzerine ise kargo hizmet bedeli ödenmemektedir.

Avon Temsilci
Dünyanın en büyük ve aynı zamanda en eski kozmetik markası olan Avon 1886 yılında Kadınların Kadınlar İçin Çalıştığı şirket sloganı ile kurulmuştur. Geçen süreçte 66 ülkede hizmet vermeye başlayan marka doğrudan satış sistemi ile çalışmaktadır. Yani Avon ürünleri dükkan, mağaza AVM yerine sadece gönüllü temsilcileri ile yapılmaktadır. Ülkemizde 1993 yılından beri Avon Türkiye markası ile hizmet veren Avon Temsilcisi olarak kazanmak isteyenleri bekliyor. Bu sayfada Avon Temsiciliği hakkında bilgiler, sağladığı imkanlar, kazanç ve hediyeler ile merak ettiğiniz konuları bulacaksınız. Aklınızdaki soru cevap bulmadıysa aşağıda soru ve yorum formundan öğrenmek istediklerinizi Avon Satış Uzmanlarına iletebilirsiniz.

Avon Temsilcisi Nedir?
Satışlarını sadece temsilciler ve Avon kataloğu ile yaptığını belirttik, bu durum sadece ABD için geçerli olmayıp, Amerikan vatandaşlarına özel online satış sistemi bulunmaktadır. Bunun dışında ülkemizde dahil olmak üzere tüm Avon ürünleri temsilciler vasıtasıyla elden ve temsilcilerin kurdukları blog, sosyal medya sayfaları ve web siteleri ile gerçekleştirmektedir.

Avon Temsilcisi Olmanın Şartları Nelerdir?
En önemli şartlardan biri yaş sınırlaması olup, 18 yaş ve üzeri olmanız gerekmektedir. Bunun dışında yaşadığınız yer ve mezuniyet durumunuz ve çalışma şekliniz hiç sorun olmamaktadır. Türkiye’nin her yerinde yapabileceğiniz bu işi demenizi öneririm. Daha önce temsilcilik yapıp ödeme konusunda sorunlu olan arkadaşlarımızda bazı pürüzler çıkabilir. Bazı arkadaşlar aldığı ürünlerin ödemesini yapmayıp, hukuki sıkıntılara neden olmaktadır. Bu arkadaşların tekrar temsilci olmak istemeleri halinde sıkıntı çıkabilir.

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?
Gelişen teknoloji ile birlikte sistem sürekli yenileniyor. Bazen sayfamızda yer alan bilgiler güncelliğini kaybedebilmektedir. Şuan Avon Temsilci olmak isteyenler için 2 farklı yöntem olup, ikisi arasında ciddi fark ve avantajlar bulunmaktadır. Şimdi her ikisini de aşağıda görelim.

Online Başvuru İle 2 Dakikada Temsilci Ol
2015 yılına kadar kayıtları sadece takım öncüleri ile gerçekleştiren Avon bu tarihten sonra yeni bir uygulama getirdi ve resmi sitesi avon.com.tr üzerinden online başvuru imkanını getirmiştir. Basit bir form doldurarak hemen temsilci oluyorsunuz. Herhangi bir belge ve imza gerekmeyen bu uygulama ile bazı özellikler kısıtlıdır. Örnek tek ödeme yöntemi kredi kartı olup, ödemenizi sipariş sonunda yapmanız gerekir. Ödeme yapmadan sipariş gönderilmez. Bu bir çok temsilci için sıkıntı olup, daha çok kullandığı ürünleri %30’lara varan indirimlerle almak isteyen Avon müşterileri için işe yarayacaktır.

Takım Öncüsü Seni Kayıt Yapsın
Eski sistem halen devam etmekte olup, geçmişe göre kulların biraz daha esnetildiği görülmektedir. 2013 Yılına kadar sadece ikamet ettiği şehirde kayıt yapabilen takım öncüleri bu tarihten sonra Türkiye genelinde kayıt yapma imkanı verilmiştir. Yine aynı şekilde kayıtlarda temsilci adayından istenen kimlik fotokopisi, elektrik, doğalgaz, telefon yada su faturası isteme uygulaması da kaldırılmıştır. Bu sistemde eski adı takım öncüsü olan şu anki uygulama ile takım lideri olarak anılan arkadaşlar yada Avon’un personeli olan bölge satış sorumluları kayıt yapabilir. Unutmayın sizde takım lideri olarak temsilci kaydı yapabilirsiniz. Böylece hem satış hemde kayıt yaparak kazanırsınız. Bu şekilde temsilsi olduğunuzda ürünleri alıp, ödemenizi 15 gün içinde yaparsınız. Ödemenizi kredi kartı taksit, havale eft yada ptt şubelerinden kolayca yapabilirsiniz.

Başvuru İçin İstenen Belgeler
Daha önce kayıt esnasında istenen belgeler endişe ve sıkıntıya neden olması nedeniyle kaldırılmış olup, online başvuru dışında sadece avon temsilci başvuru formunu doldurmak ve imzalamak yeterli olmaktadır.

Başvurum Ne Zaman Onaylanır?
Online temsilci başvuruları bilgilerin eksiksiz olması halinde hemen aktif olmaktaır. Takım öncüsü yada bölge satış sorumlusu tarafından yapılan kayıtlar ise doldurulan formun Avon merkeze iletilmesi, incelenmesi ve onay süreci 3-7 gün arasında sürmektedir. Bu süreçte onaylanan başvurular formda belirtmiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesajla iletilmektedir. Mesajda ayrıca avon temsilci numaranız olup, mutlaka bir yere not etmelisiniz. Çünkü avon temsilcisi numarası ile şifre oluşturabilir, siparişlerinizi internet üzerinden verebilirsiniz.

Avon Temsilci Kazançları
İşte geldik en çok merak edilen konulardan birine bir çok insan Avon para kazandırır mı, ne kadar kazandırır gibi sorular sormaktadır. Avon’da ne kadar kazanılacağı temsilcinin bileceği bir durumdur. Kişi binlerce TL’de kazanabilir yada 5 Kuruş bile kazanamayabilir. Ne kadar kazanacağınız tamamen sizin elinizde olan birşey olup, Avon’un ürünleri satılması en kolay markalar arasında yer almaktadır. Kısa bir tanıtım yaparak insanları ikna etme başarısı ile ayda binlerce TL’lik ürün satmanız mümkündür. Yani kazanç sistemi burada ortaya çıkıyor. Temsilci olarak ilk etapta sadece satış yaparak kazanacağız.

Satışlardan %25 – %33 Oranında Kazanç Sağlarsınız
Sizi kayıt yapan yada yapacak olan görevli direkt olarak %33 desede bu tüm ürünler için geçerli değildir. Değerli arkadaşlar bazı ürünler gerçekten %33 indirimli alsanızda bazılarında bu oran %25 olabilmekte yani 1000 TL’lik satış yaptım 333 TL kazandım diye düşünmeyin yanılmanıza sebep olur. 1000 TL satış yapan bir temsilci 250 ile 333 TL arası bir kazanç sağlayacaktır. İnternetten sipariş verenler tahmini fatura tutarı kısmına baktıklarında verdikleri sipariş ile kazanakları miktarı daha siparişi girmeden görebilirler.

Avon’da Nasıl Kazanılır?
Sistemin işleyişi oldukça basit olup, az bir ticari bilgi bile yeterlidir. Evet değerli arkadaşlar 100 TL’lik sipariş topladınız bu siparişi Avon’a ilettiniz işlendi faturalan dı 100 TL aldığınız bu sipariş ise size 66 ile 75 TL arası gelecektir. Yani Avon size bu şekilde indirimli satacak olup, geri kalan payı size kazanç payı olarak bırakmaktadır. 1000 TL’lik bir sipariş topladığınızda siz Avon’a 666 ile 750 TL arası bir ödeme yapacaksınız.

Sipariş Nasıl Verilir?
3 Farklı seçenek olup, özellike online sipariş vermeniz önerilmektedir. Temsilci onay mesajı ile birlikte gelen temsilci numaranız + kendinizin oluşturacağı Avon temsilci şifresi ile Avon resmi web sitesinden temsilci girişi yaparak dilediğiniz zaman sipariş girişi yapabilirsiniz. Bunun dışında ise 0212 473 11 11 nolu telefonu arayarak yada SMS ile belirtilen numaraya kısa mesaj göndererekte sipariş girişi yapabilirsiniz.

Ürünlerim Ne Zaman Gelir?
Sipariş etmiş olduğunuz ürünler incelenir, stok durumunda sorun yoksa kısa bir süre içerisinde faturalanmaktadır. Bu süreçten sonra ise 2-3 gün içerisinde Yurtiçi Kargo firması ile adresinize gönderilir. Cumartesi – Pazar günleri Avon çalışmaması nedeniyle bugünlerde vereceğiniz siparişler en erken Pazartesi günü işleme alınacaktır. Bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Cumartesi verdiğiniz sipariş 4-5 gün içinde size ulaşacaktır. Sipariş vermeyenlere ise her kampanya katalog ve panorama dergileri Aras Kargo ile adreslerine gönderilmektedir. Tabi bu sadece 3 kampanya devam etmekte olup, 3 kampanya sipariş verilmediğinde temsilcilik iptal olur.

Avon Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?
Önemli detaylardan birisi olan Avon Kargo ücreti olup, temsilcilerin en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelmektedir. Ücretsiz kargo limiti 300 TL olup bu rakama ulaşamadığınızda kademe kademe kargo ücreti ödersiniz. 95 TL ve altında kalan siparişler için 9,50 TL 95 TL ve üzeri siparişlerde ise 1,5 TL kargo ücreti faturaya yansıtılır. Avon Elit Club üyeleri yani yılda 5000 TL ve üzeri satanlar ise 95 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti ödemezler. Kargo ücreti sipariş ettiğiniz ürünlerin faturasına yansıtılır. Yani kargo firmasına, dağıtım elemanına vs herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz.

Avon İade Edebilirmi yim?
Kendiniz yada müşterileriniz için almış olduğunuz ürünleri siz yada müşteriniz beğenmeyerek, memnun kalmayarak iadesi söz konusu olabilir. Avon iade konusunda oldukça anlayışlı olup, 40 gün içerisinde paketi açsanızda, kullansanızda sorunsuz bir şekilde ürünü iade almaktadır. Koli ile birlikte gelen faturada iade kısmı bulunmaktadır. O kısmı doldurup, en alt kısmı imzalayarak Yurtiçi Kargo ile iade edebilirsiniz. Lütfen dikkat tüm koliyi iade etmeniz halinde ise yeni bir uygulama olup, 9,50 TL kargo ücreti ödersiniz.

Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Bu aşamada da oldukça kolaylık sağlayan Avon online başvuru harici size ürünleri veriyor ve o ürünlerin ödemesini sizden en erken 15 gün içinde talep ediyor. Örnek 200 TL sipariş verdiniz bu size 132 yada 150 TL arası bir rakama gelecektir. Siz ürünlerinizi teslim edip ücreti müşterilerinizden tahsil ettiğinizde 15 gün içinde Avon’a 132 – 150 TL arası faturada belirtilen rakamı ödemeniz gerekmektedir. Ödeme için kredi kartı, havale eft, yada PTT şubelerinden ödeyebiliyorsunuz. Koli ile gelen faturada son ödeme tarihi yazmaktadır. Kredi kartı ile ödeme online olarak yapılabilir. 150 TL ve üzeri siparişlerde ayrıca anlaşmalı kartlara taksit yapılmaktadır. Son ödeme tarihi geçen ödemelerde ise 2,90 TL’den az olmayacak şekilde faiz uygulaması başlatılmaktadır.

Avon Takım Öncüsü (Takım Lideri) Nedir?
Temsilcilik haricinde ayrıca kazanç sağlamak gelirini artırmak isteyenler için eski adı takım öncüsü yeni adı takım lideri olma fırsatı bulunmaktadır. Ücretsiz başvuru yaparak artık sizde temsilci kaydı yapabilir, yaptığınız kayıtların satışlarından da %3 ile %7 arası prim almaya devam edersiniz satış ve kayıt ekseninde kazanmaya devam edersiniz. Takım öncüsü olmak elbetteki hem sorumluluk hemde daha fazla kazancı beraberinde getirecektir. Başarılı bir takım kurmak, onları yönetmek sizede kazandıracaktır.

Avon Club ve Elite Club Üyeliği Nedir?
Temsilciler kazanç kadar birde hediyeler ile motive edilmektedir. Hemde binlerce TL değerinde hediyeleri kazanabilirsiniz. İlk temsilci olduğunuz ilk 4 kampanyasını yaşayanlar için hoşgeldin hediyeleri olup, daha sonrasında ise Avon Club ve Elite Club üyesi olarak puan toplamaya başlarsınız. Yıl sonunda elite club üyeliğine göre toplu puan sahibi olabilirsiniz. Başarılı bir temsilci her yıl beyaz eşya ihtiyacını karşılayabilir.

Avon Temsilci Hediyeleri
Sadece kazanç değil her kampanya bir birinden özel hediyeler sunan Avon yeni temsilciler içinde teşvikler koymakta olup, her kampanya panorama dergisinde belirtilen sipariş limitine ulaşmanız halinde o hediye gönderilir. Avon Elit Club üyeleri ise hediye yerine belirtilen puanı kazanırlar. İster puanları biriktirir daha büyük hediyeleri alabilirler.

Avon Para Uygulaması Başladı
Sanal mağaza uygulaması ile yüzlerce hediyeden seçme imkanı sunan firma son uygulaması ile insanları şaşırtıyor. Avon Para uygulama ise topladığınız puanları Türkiye’nin en büyük online satış sitelerinden biri olan hepsiburada.com sitesinde harcama imkanı sunuyor. Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Blog ve Web Sitesi Açmak İsteyenler Dikkat
Gelişen internet teknolojisini işine yansıtmak isteyen temsilci ve takım öncüleri blog ve web sitesi açmadan önce kulları okumaları gerekir. Özellikle blog yada site adresinizde avon kelimesi olması yasaktır. Bu konuda yorum yapmayacağım.

Temsilciler Avon’u Anlatıyor
1993 Yılında ülkemizde Avon Türkiye markası ile hayatımıza giren Avon Temsilcileri onlara sağlanan avantajları anlatıyor. Aşağıdaki video’yu izleyerek sizde hayatı değişen insanları görebilirsiniz.

İletişim

  • 05072155128
  • 05072155128
  • nahidebalcas@hotmail.com
Copyright 2020 © Ücretsiz Hızlı Kayıt Ol - Tüm Hakları Saklıdır.